Použití destilované vody pro rostliny
Destilovaná voda je druh čištěné vody, které se dosahuje vařením vody a následnou kondenzací par. Zdá se, že používání destilované vody na rostliny má své výhody, protože zalévání rostlin destilovanou vodou poskytuje zdroj závlahy bez nečistot, který může pomoci zabránit hromadění toxických látek.
Proč destilovaná voda pro rostliny?
Je destilovaná voda vhodná pro rostliny? V této otázce se porota rozchází, ale mnozí odborníci na rostliny tvrdí, že je to nejlepší tekutina, zejména pro hrnkové rostliny. Údajně snižuje obsah chemických látek a kovů, které jsou obsaženy ve vodovodní vodě. To zase poskytuje čistý zdroj vody, který rostlinám neškodí. Záleží také na tom, jaký máte zdroj vody. Rostliny potřebují minerály, z nichž mnohé se ve vodovodní vodě nacházejí. Nadměrné množství chlóru a dalších přísad však může mít potenciál poškodit vaše rostliny. Některé rostliny jsou obzvláště citlivé, zatímco jiným voda z vodovodu nevadí. Destilace vody se provádí převařením a následnou rekonstitucí výparů. Během tohoto procesu se odstraní těžké kovy, chemikálie a další nečistoty. Výsledná kapalina je čistá a neobsahuje nečistoty, mnoho bakterií a dalších živých organismů. V tomto stavu podávání destilované vody rostlinám pomáhá zabránit jakémukoli nahromadění toxických látek.
Výroba destilované vody pro rostliny
Pokud chcete vyzkoušet zalévání rostlin destilovanou vodou, můžete si ji zakoupit ve většině obchodů s potravinami nebo si ji vyrobit sami. Můžete si koupit destilační soupravu, kterou často najdete v odděleních sportovních potřeb, nebo si ji vyrobit z běžných domácích potřeb. Pořiďte si velkou kovovou nádobu částečně naplněnou vodou z vodovodu. Dále najděte skleněnou misku, která bude ve větší nádobě plavat. To je sběrné zařízení. Na velký hrnec umístěte víko a zapněte ohřev. Na víko položte kostky ledu. Ty podpoří kondenzaci, která se bude shromažďovat ve skleněné misce. Zbytky ve velkém hrnci budou po varu silně zaneseny nečistotami, proto je nejlepší je vyhodit.
Použití destilované vody na rostliny
Národní studentské výzkumné centrum provedlo pokus s rostlinami zalévanými vodou z vodovodu, slanou a destilovanou vodou. Rostliny, které dostávaly destilovanou vodu, měly lepší růst a více listů. I když to zní slibně, mnoha rostlinám voda z vodovodu nevadí. Venkovní rostliny v zemi využívají půdu k filtraci přebytečných minerálů nebo kontaminantů. Rostliny v nádobách jsou ty, o které je třeba se starat. Nádoba zachytí špatné toxiny, které se mohou nahromadit do nezdravých hodnot. Destilovaná voda tedy nejvíce prospěje vašim pokojovým rostlinám. Přesto není obvykle nutné dávat rostlinám destilovanou vodu. Sledujte růst a barvu listů, a pokud se vám zdá, že se objevila nějaká citlivost, přejděte z kohoutkové vody na destilovanou. Poznámka: Vodu z vodovodu můžete před použitím na rostliny v květináčích také nechat asi 24 hodin odstát. To umožní rozptýlení chemických látek, jako je chlor a fluorid.
Pánem zahrady
Jak pěstovat Havortii
Havortie je velký rod malých sukulentních rostlin, z nichž většina pochází z Jižní Afriky. Obvykle se sdružují pod společným názvem Havortie, i když různé druhy mohou mít i jiná společná jména ...
Jak pěstovat hortenzie
Hortenzie (Hydrangea spp.), které mají desítky druhů a ještě více odrůd, jsou již po desetiletí oblíbenými zahradními rostlinami. Jejich květy jsou dnes v široké škále barev, včetně jasně modré ...